Kliknij klawiszem myszy w dowolne miejsce na stronie, a następnie klawiszem TAB, możesz przechodzić między linkami.

OBCHODZILIŚMY 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ . . . Z WIELKOPOLSKIM WĄTKIEM KULINARNYM :) W TLE

Data: 12-12-2018, 13:45:41
       Rok 2018 jest rokiem szczególnym i wyjątkowym dla Polaków. Obchodzimy i świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Jednym z akcentów celebrowania tej ważnej rocznicy, była przeprowadzona w piątek 9 listopada na terenie całego kraju, akcja „Rekord dla Niepodległej”, w której wzięły udział przedszkola, szkoła oraz inne placówki oświatowe. 
 

       WTZ Gniezno również z wielką przyjemnością przyłączyło się do tej szlachetnej akcji i punktualnie o godz. 11:11 kierownictwo, kadra oraz uczestnicy, w doniosłej atmosferze odśpiewali na stołówce, hymn narodowy w 4-zwrotkowej wersji. Oprócz Mazurka Dąbrowskiego, pani Dominika Sochacka – Drzewiecka – instruktor muzykoterapii (akompaniująca na klawiszach), wzięła też na warsztat inne jakże ważne pieśni patriotyczne i żołnierskie, żeby wymienić tylko: „Hej, hej ułani”, „Czerwone maki”, „Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie” oraz "Szara piechota".


       Podczas naszego świętowania, nie mogło zabraknąć również wielkopolskiego wątku kulinarnego. Wiadomo nie od dziś, że 11 listopada na stołach w naszym regionie królują rogale świętomarcińskie. My mieliśmy przyjemność ich skosztowania już 2 dni wcześniej, a przygotowała te pyszności pracownia gospodarstwa domowego, pod czujnym okiem pani instruktor Moniki Zawady.







ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ
<< wróć
Dostępność
Kontrast
Czarno biały
Białe tło
Podkreślenie odnośników
Sterowanie klawiaturą