Kliknij klawiszem myszy w dowolne miejsce na stronie, a następnie klawiszem TAB, możesz przechodzić między linkami.

XIV HALOWE LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA KALISZA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Data: 13-12-2018, 10:21:48
    22 listopada udaliśmy się do Kalisza, aby uczestniczyć w XIV Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Kalisza Osób Niepełnosprawnych. Był to już nasz kolejny występ na tej jakże prestiżowej imprezie sportowej.
 

      W mieście nad Prosną, w sportowych zmaganiach udział wzięły 22 zespoły (w tym 3 z Ukrainy). Kilkaset osób zmierzyło się w takich konkurencjach jak: bieg na 60 m., sztafeta mieszana 4×60 m, wyścig na wózkach 60 m, skok w dal z miejsca, skok wzwyż, rzut piłką lekarską, rzut piłką do kosza i tor sprawnościowy. Wszystkie konkurencje rozegrane osobno dla kobiet i mężczyzn ( poza sztafetą i torem sprawnościowym). 
 

     Reprezentacja WTZ w składzie: Renata L., Magdalena W., Joanna Z., Paulina K., Natalia D., Sebastian G., Łukasz S., Adrian W., Sebastian N., Marcin J. zajęła w ogólnej klasyfikacji bardzo wysokie III miejsce. Wielkie gratulacje dla naszych sportowców ! Stało się już tradycją, że z Kalisza zawsze wracamy z tarczą Uśmiech, wskakując na podium.
 

      Indywidualnie, nasi medaliści spisali się następująco: Paulina K. - 1 miejsce w rzucie piłką lekarską, sztafeta - 2 miejsce (Magdalena W., Sebastian G., Natalia D., Adrian W.), Renata L. - 3 miejsce w wyścigu wózków, Magdalena W. - 3 miejsce w biegu na 60 m, Natalia D. - 3 miejsce w skoku wzwyż, Adrian W. - 3 miejsce w skoku wzwyż. W/w osoby otrzymały medale oraz dyplomy. Cała drużyna naszego warsztatu za zajęcie III miejsca otrzymała okazały puchar oraz nagrodę rzeczową w postaci odkurzacza.
 

      XIV Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Kalisza Osób Niepełnosprawnych przebiegły w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, gdzie hasło FAIR PLAY, nie okazało się tylko pustym frazesem.
 

       Podbudowani III lokatą, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Gniezna, bardzo zmotywowani, aby za rok znów znaleźć się na przysłowiowym pudle Uśmiech i być może poprawić nasz tegoroczny wynik.
 

     Opiekę nad uczestnikami sprawowali: pani kierownik Kamilla Wesołowska-Czajka, panie: Monika Zawada i Magdalena Zbiranek, panowie: Szymon Kistowski i Dariusz Dziel. O bezpieczną podróż zadbali panowie: Julian Pawłowski oraz Dariusz Dziel.
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ
<< wróć
Dostępność
Kontrast
Czarno biały
Białe tło
Podkreślenie odnośników
Sterowanie klawiaturą