Kliknij klawiszem myszy w dowolne miejsce na stronie, a następnie klawiszem TAB, możesz przechodzić między linkami.

BYLIŚMY NA KOLEJORZU !

Data: 13-11-2012, 12:57:56

Piątek 17 sierpień 2012 r. - tego dnia zainaugurowała piłkarska T-MOBILE Ekstraklasa sezonu 2012/2013. Kolejnego dnia swój pierwszy mecz i to na swoim boisku rozgrywał zespół Lecha Poznań. Jego rywalem był wicemistrz Polski Ruch Chorzów. Nie mogło nas - wiernych kibiców  zabraknąć w sobotnie popołudnie przy Bułgarskiej w Poznaniu. Reprezentacja uczestników WTZ ubrana w klubowe barwy w składzie: Monika, Przemek, Rafał A., Jurek, Michał, Rafał Ch., Darek, Łukasz G., Sebastian, Łukasz S., Sławek i Krzysiek wyruszyła z Gniezna 2 busami wraz z opiekunami: Panią Agatą Liszewską, Panią Moniką Zawada, Panem Romanem Zawodnym, Panem Dariuszem Dzielem, Panem Sebastianem Łuczakiem oraz Panem Szymonem Kistowskim. Trochę z obawami wyruszaliśmy na ten mecz, ponieważ wyniki Kolejorza w ostatnich meczach nie były zadawalające. Podróż minęła szybko i sprawnie.  Nawet się nie obejrzeliśmy kiedy znaleźliśmy się na Stadionie Miejskim w Poznaniu – jednej z aren zakończonego niedawno EURO 2012.

Po kilku minutach oczekiwania zabrzmiał w końcu pierwszy gwizdek sędziego. Zaczęło się ! Początek meczu był wyrównany ale z biegiem czasu to podopieczni trenera Rumaka zaczęli grać efektowniej i przede wszystkim efektywniej.  Nasz doping najwyraźniej dodał skrzydeł lechitom, bo do przerwy prowadzili aż 3:0 ! Dwie bramki strzelili obcokrajowcy pozyskani przed obecnym sezonem Kebba Ceesay i Gergő Lovrencsics, a jedno trafienie (2 w kolejności) dołożył Bartosz Ślusarski. Trzeba przyznać, że każda bramka była ładniejsza od poprzedniej.  W drugiej połowie lechici nie forsowali tempa i kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Poznaniu nie obejrzeli już tak wielu akcji, jak w pierwszej części gry. My jednak cały czas dopingowaliśmy naszych pupili. I warto było czekać do końca, gdyż bramkarz Ruchu Matko Perdijić musiał wyjmować piłkę z siatki po raz czwarty. Autorem gola był Vojo Ubiparip. Tak więc byliśmy świadkami pierwszego zwycięstwa Lecha Poznań w nowym sezonie ! Oprócz gry poznańskich piłkarzy, duże wrażenie zrobiła na nas oprawa meczu i doping kibiców. Fani przy Bułgarskiej jak zwykle spisali się na medal.

Arenę zmagań piłkarzy opuszczaliśmy w doskonałych nastrojach. Postanowiliśmy również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle stadionu. Podróż do domu przebiegła spokojnie w miłej i radosnej atmosferze. Bo jak się tu nie cieszyć z takiej wygranej Uśmiech ?

Tą drogą chcemy serdecznie podziękować klubowi KKS Lech Poznań za umożliwienie nam uczestnictwa w tym wielkim piłkarskim  święcie jakim był mecz Lecha Poznań z Ruchem Chorzów.