WSPÓLNE KOLĘDOWANIE - JASEŁKA UCZESTNIKÓW WTZ GNIEZNO

Data: 02-01-2013, 06:26:54

        Cztery dni przed wigilią Bożego Narodzenia, w czwartek 20 grudnia cała społeczność WTZ Gniezno spotkała się w Miejskim Ośrodku Kultury na jasełce zaprezentowanej przez naszych uczestników. Tegoroczna jasełka miała charakter koncertu kolęd.

       Oprócz kierownictwa, kadry oraz samych uczestników, tego dnia MOK odwiedził również Zarząd Stowarzyszenia Rodzin i Osób Niepełnosprawnych „Razem” oraz rodziny uczestników. Liczne oklaski były dowodem, na to, że wszystkim zgromadzonym spodobały się kolędy w wykonaniu naszych warsztatowych artystów. Wspomagał ich dzielnie Pan Marek Radowski, który w zastępstwie Pani Dominiki Sochackiej – Drzewieckiej prowadzi zajęcia z muzykoterapii i miał właśnie tą przyjemność przygotowania uczestników do tego świątecznego występu. Trzeba podkreślić, że do wspólnego śpiewania bardzo chętnie przyłączyli się wszyscy uczestnicy jak i pozostali goście. Ponadto uczestnicy wraz z muzykoterapeutą mówili o historii kolęd oraz o symbolach i nieodłącznych akcentach Bożego Narodzenia. Na zakończenie nie zabrakło oczywiście świątecznych życzeń.

       Jak co roku jasełce towarzyszył też świąteczny kiermasz. W holu Miejskiego Ośrodku Kultury każdy zainteresowany mógł zakupić niepowtarzalne rzeczy wykonane przez naszych uczestników. Zadowoleni mogli czuć się również smakosze świątecznych wypieków Uśmiech , ponieważ można było skosztować pysznych ciast oraz wypić gorącą kawę lub herbatę. W doskonałych nastrojach rozeszliśmy się do domów, myśląc już zapewne o wigilii zarówno tej warsztatowej jak i domowej w najbliższym gronie.

 

 

 


ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

<< wróć