WARSZTATY W STARYM RATUSZU Z OKAZJI DNIA WALKI Z DYSKRYMINACJĄ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Data: 06-08-2019, 07:52:07

     5 maja obchodzony jest Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W Gnieźnie o tym wyjątkowym święcie również nie zapomniano i obchodzone było przez kilka dni.


    W piątkowe przedpołudnie 10 maja zostaliśmy zaproszeni do Starego Ratusza, aby czynnie uczestniczyć w obchodach. Organizatorzy przygotowali dla nas nie lada atrakcje. Jedna grupa naszych uczestników wraz z częścią kadry brała udział w warsztatach tanecznych. Nieopodal w 2 sali pozostali nasi podopieczni z pozostałą częścią kadry wykonywali odlewy gipsowe. Były to szczególne odlewy, bo jak przystało na pierwszą stolicę Polski – z wizerunkiem pierwszych władców dynastii Piastowskiej.  Po krótkiej przerwie grupy zamieniły się rolami, tak aby każdy mógł wynieść jak najwięcej umiejętności z zajęć.


     5 maja to bardzo ważna data w kalendarzu. Powinniśmy sprzeciwiać się dyskryminacji osób niepełnosprawnych nie tylko tego konkretnego dnia. Tym większe ukłony dla gnieźnieńskiego Starego Ratusza, że obchody przybrały wymiar kilkudniowy, a że jeszcze w takiej formie, gdzie tolerancja i równouprawnienie zawarte są w ciekawych warsztatach tematycznych – to satysfakcja jeszcze większa.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

<< wróć