Spartakiada Sportowo - Integracyjna Osób Niepełnosprawnych w Przygodzicach

Data: 27-11-2019, 08:26:11
      W czwartek 23 maja w Przygodzicach odbyła się Impreza Sportowo – Integracyjna Osób Niepełnosprawnych „Sport drzemie w każdym z nas”. Była to już jubileuszowa 20 odsłona tej imprezy. W ramach imprezy przeprowadzono XVII Wojewódzką Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych. Nie mogło tam też zabraknąć reprezentantów WTZ Gniezno. Nasz team udał się do Przygodzic w składzie: Paulina K., Anna N., Ewa G., Magdalena W., Katarzyna Ś., Adrian W., Jerzy F., Michał B., Sebastian G., Łukasz S., Marcin J.

      Oprócz naszej drużyny, w zawodach sportowych uczestniczyły też zespoły z innych Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz z Środowiskowych Domów Samopomocy i Domów Pomocy Społecznej. Niepełnosprawni sportowcy stanęli w szranki w następujących dyscyplinach: skok w dal, rzut piłką lekarską, sztafeta 4x100 m, rzut do kosza, ringo, tor przeszkód, rzut lotkami do tarczy oraz bieg na 60 m.

     Każdy z uczestników spartakiady otrzymał pamiątkowe dyplomy za udział w zawodach. Zwycięzcom wręczone zostały natomiast medale i puchary.

    Mimo bardzo niesprzyjającej aury jak na końcówkę maja,  wróciliśmy z południa Wielkopolski do Gniezna w bardzo nastrojach i jeszcze bardziej usportowieni.
<< wróć