Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną obchodzony na Gnieźnieńskim Rynku

Data: 27-11-2019, 11:21:27
      5 maja obchodzony jest Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. 30 maja, w słoneczne czwartkowe przedpołudnie gościliśmy na gnieźnieńskim Rynku. Zostaliśmy tam zaproszeni przez Stowarzyszenie "Maki", które właśnie tego dnia zorganizowało obchody tego święta.

     Na przybyłych gości czekała moc atrakcji. Wszystkiemu towarzyszyła bardzo miła, rodzinna atmosfera. Na wstępie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Integracja, Tolerancja, Równość” połączone z wystawą prac i wręczeniem wszystkim uczestnikom nagród. Byliśmy też świadkami popisów wokalnych i tanecznych podopiecznych z innych ośrodków dla osób niepełnosprawnych. Nie zabrakło również pokazu baniek mydlanych i wspólnej zumby. Przygotowując poczęstunek,  organizatorzy zadbali też o podniebienie wszystkich osób przybyłych na Rynek.

     Przy stoisku Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, młodzież tejże szkoły dokonywała pomiaru ciśnienia tętniczego krwi u wszystkich zainteresowanych.

     Punktem kulminacyjnym obchodów tego święta, było wysłanie do nieba balonów z prawami osób niepełnosprawnych.
<< wróć